redrooster_cb3251_300
RED ROOSTER CB3251-300 flat chisel 19 x 300 mm
Product description
Flat Chisel TL= 300 W=19, Shank size 13 mm 4kt, with recess for RRC
Key features according to our expert
  • Length: 300 mm
  • Chisel type: Flat chisel
  • Width: 19 mm
  • Shank type: Square with recess
Specifications / All features
  • Brand: RED ROOSTER
  • EAN: 8717981122936
  • Supplier number: RED ROOSTER CB3251-300
Length
300 mm
Chisel type
Flat chisel
Width
19 mm